школа

 

ГІМН  ШКОЛИ

Музика  Р. Франчука,  вірші Я.Гиця

Ми усі вірні друзі учні і вчителі

У єдинім союзі, на міцному крилі.

        Приспів:

У Бужанківській школі, як в щасливій сімї

Не забудем ніколи  рідні стіни твої

Тут усі за одного і один за усіх,

Справедливо і строго, щирий радісний сміх

 

У навчанні й труді, у розвагах і спорті

Сильні і молоді – ми єдина когорта.

        Приспів

Поколінь пізнання в приклад ми беремо,

До країни знання залюбки ідемо

   

     Історія нашої школи

   Школа – це чарівний храм знань, це колиска дитинства і юності випускників різних поколінь
Історія освіти села Бужанка Іваничівського району бере свій початок 1926 року. А до цього діти здобували освіту у сусідньому Поромові. Першим приміщенням школи в селі Бужанка служила клуня селянина Гиця Калини, а коли згодом постала біля церкви школа, вчителями були Євтух, Криворучко, Філлер, Теодорович. Важливою подією у громадському житті села став приїзд у Бужанку молодої енергійної вчительки із Галичини Клавдії Іванівни Селецької. Це був свіжий струмінь у патріотичному вихованні молоді, учнів. За її ініціативи розгорнулася культурно – масова робота на селі. Вона була ініціатором спорудження кургану – символічної могили – борцям за волю України. При школі вчителька організувала курси куховарства для дівчат старших класів і молоді села.
    У 1960 році в центрі села була збудована 8-річна школа. Її засновником та першим директором був Микола Матвійович Корзонюк, який впродовж усього свого життя займався вивченням історії прибузького краю, археологією, топонімікою, фольклором, етнографією. За видання «Словника західно – волинських говірок» він став лауреатом Волинської літературно – мистецької премії імені А.Ю. Кримського. До 80-річчя з дня народження Миколи Корзонюка було відкрито меморіальну дошку, де зазначено що у нашій школі багато років працювала ця видатна людина.
    У 1988 році гостинно відчинила двері новобудова – восьмирічна школа, розрахована на 165 місць. Школа збудована на кошти місцевого колгоспу «Росія». У 1989 році відбулася реорганізація восьмирічної школи у середню. Від 06.06.2002 року Бужанківською сільською радою школа зареєстрована як юридична особа.
Станом на 01.09.2014 року у школі 11 класів, 135 учнів. Навчають дітей – 22 педагоги, з яких:
1 – Відмінник освіти України;
10 – мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;
8 – кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії»;
2 – кваліфікаційна категорія «Спеціаліст ІІ категорії»;
1 – кваліфікаційна категорія «Спеціаліст»
За період існування навчальний заклад очолювали:
Корзонюк Микола Матвійович – 1960 – 1977 рр.
Киричук Григорій Петрович – 1977 – 1979 рр.
Воробей Любов Семенівна – 1980 – 1990 рр.
Штундер Василь Іванович – 1990 – 1992 рр.
Назарук Лілія Григорівна – 1992 – 1996 рр.
Рудевич Валерій Павлович з 1996 року.
    Виховання національно свідомого громадянина, утвердження загальнолюдських цінностей, підготовка учнів до самостійного життя, надання допомоги у вирішенні складних життєвих проблем, що ставить сьогодення - головні завдання педагогічного колективу ЗОШ І-ІІІ ступеня села Бужанка. На досягнення цієї мети спрямована робота педколективу школи, яка уже більше 50 років проводжає учнів у доросле життя.
     Гармонійно розвинену особистість учня допомагають формувати різноманітні форми і методи на уроках, предметні шкільні секції , вокальний , образотворчий, хореографічний, військово-патріотичний гуртки. У школі діють шкільна республіка «ТЕМП», музей Миколи Корзонюка, функціонують спортивна і тренажерні зали. Багато років поспіль учні нашої школи беруть активну участь в акціях, конкурсах, проводять науково-дослідницьку і пошукову роботу.
Тільки за умови здорової співпраці на рівні «вчителі – учні – батьки – громадськість » можливий розвиток всіх аспектів особистості, яка матиме бажання до навчання і самореалізації та володітиме життєво необхідними знаннями й навичками.
ЗОШ І – ІІІ ступеня села Бужанка є опорною школою національного становлення, сприяння здоров’ю, розвитку життєвих компетенцій у тісній співпраці з громадою.
Заклад очолюють:
• Рудевич Валерій Павлович – директор, вчитель історії, педагогічний стаж – 35 роки, спеціаліст вищої категорії.
• Василюк Світлана Іванівна – заступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови і літератури,педагогічний стаж – 26 роки, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель.
• Тюхта Наталія Анатоліївна – заступник директора з виховної роботи, вчитель іноземної мови, педагогічний стаж – 15 років, спеціаліст вищої категорії.
• Гаєвська Вікторія Григорівна – практичний психолог, вчитель української мови, літератури, світової літератури, педагогічний стаж – 7 років, спеціаліст ІІ категорії.